نشست مشترک دبیران ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه با مدیران و مترون های بیمارستان های خصوصی

hamidreza ariannezhad

1396-11-17


به گزارش روابط عمومی معاونت درمان و در راستای ارائه خدمات هر چه بهتر به مسافران نوروزی و لزوم هماهنگی و پیش بینی یک برنامه قابل اطمینان در ایام نوروز 1397 ،‌ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورخ 96/11/16 اقدام به برگزاری نشستی با  مدیران و مترون های بیمارستان های خصوصی در سالن 22 بهمن ساختمان مرکزی دانشگاه نمود.

دکتر حسین درویشی بهلولی دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه ضمن گرامیداشت ایام مبارک دهه فجر از حضور مسئولین بیمارستان های مذکور تشکر و قدردانی نموده و بر لزوم  تعامل و همکاری مناسب همچون سال های گذشته تاکید و ارائه  برنامه های کشیک بیمارستان ها طبق جداول ارائه شده در تاریخ مقرر به ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه را از اقدامات مهم بیمارستان ها دانستند.

در ادامه آقای دکتر فرشاد فلاحتی دبیر ستاد تسهیلات نوروزی معاونت درمان ضمن بیان نکاتی پیرامون حیطه های مختلف درمانی از جمله : ‌تجهیزات پزشکی ،‌رادیولوژی،متخصصین،اعمال جراحی ، مادران باردار و ...‌ ،‌بر لزوم بررسی کلیه تجهیزات و دستگاه های بیمارستانی و رفع نقص آن ها تاکید نمودند.

ایشان در ادامه به حضور متخصصین مقیم و آنکال دربیمارستان طبق برنامه ریزی های انجام شده تاکید نموده و خاطر نشان کردندکه بیمارستان های می بایست  از انجام اعمال جراحی غیر ضروری در روزهای پایانی سال پرهیز نمایند.

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی معاونت درمان بر لزوم فعال بودن تمامی بخش های ویژه در ایام نوروز و نظارت دقیق بر برنامه ترویج زایمان طبیعی و همچنین هماهنگی های لازم در خصوص فرآیند های مادران پرخطر نیز تاکید نمودند.

در ادامه این نشست دکتر قاسم ایزدی مدیر نظارت و اعتبار بخشی معاونت درمان بر لزوم همکاری هر چه بیشتر بیمارستان ها با نیروهای دانشگاهی تاکید کرده و متذکر شدند بیمارستان های باید از اعزام بیماران غیر ضروری به بخش های دولتی پرهیز نمایند.

دکتر بابک شیرازی یگانه رئیس اداره نظارت بر امور آزمایشگاه های معاونت درمان نیز از بیمارستان ها درخواست نمودند کلیه اقلام مورد نیاز ،‌وسایل مصرفی ،‌ تجهیزات سرمایه های و کیت های آزمایشگاهی مورد نیاز بیمارستان در ایام نوروز را قبل از تاریخ 10 اسفند 96 تهیه نموده و از صحت عملکرد دستگاه های مورد نیاز اطمینان حاصل نمایند.

در انتهای این نشست سرکار خانم محبوبه ظریفکار فرد مدیر خدمات پرستاری دانشگاه با خطاب به  مدیران و مترون های بیمارستان های خصوصی افزودند :‌ازآنجائیکه بیشترین نیروی هر بیمارستانی را کادر پرستاری آن بیمارستان تشکیل می دهد ، تاکید می گردد نسبت به برنامه ریزی و چینش مناسب نیروها در هر شیفت خصوصا روزهای خاص مثل 13 فروردین دقت بیشتری بعمل آمده و کمیته حوادث در بلایای هر بیمارستان آمادگی لازم در صورت وقوع حوادث احتمالی در این ایام را داشته باشند و همچنین بر لزوم انجام هماهنگی های درون بیمارستانی قبل از شروع ایام تعطیلات نیز تاکید می گردد.


 


نشانی ما :  darman.sums.ac.ir

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز - خیابان زند - ساختمان مرکزی علوم
پزشکی شیراز- طبقه پنجم - معاونت درمان

تلفن : 32122719-071
دورنگار:32122220-071

پست الکترونیک : Darman@sums.ac.ir 

وب سایت سایر معاونت ها
معاونت آموزشی
معاونت بهداشتی
معاونت توسعه و مدیریت منابع
معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت بین المللهمه حقوق این وب سایت متعلق است به:

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی شيراز
 استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.