افتتاح بخش دیالیز درمانگاه خیریه ابوتراب ، همزمان با میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) تلاش برای خدمت رسانی به بیماران دیالیزی در بخش خصوصی و درمانگاهی

hamidreza ariannezhad

1396-12-20


به گزارش روابط عمومی معاونت درمان ،‌ بخش دیالیز درمانگاه خیریه ابوتراب با 10 تخت، همزمان با ایام تولد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) ، به چرخه ارایه خدمات درمانی در استان فارس پیوست.

دکتر سید ابوالفضل هاشمی اصل مدیر امور بیمارستانی وتعالی خدمات بالینی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در افتتاحیه این بخش ، با آرزوی الگو قرار دادن فرهنگ فاطمی توسط آحاد جامعه،میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) را تبریک گفتند.

ایشان از پیگیریهای مستمر اداره  بیماران خاص در جهت راه اندازی بخش دیالیز در این درمانگاه تشکر نموده و افزودند: با توجه به تعداد بیماران همودیالیزی تحت پوشش دانشگاه ، در حال حاضر به نسبت هر 4.3 بیمار ، یک تخت دیالیز داریم . استاندارد کشوری در این خصوص 4.5 بیمار به ازاء هر تخت دیالیز می باشد و با مشارکت بخش خصوصی و خیریه در حال حاضر از شاخص خوبی در این زمینه برخوردار هستیم .


در ادامه آقای دکتر محمد هادی ایمانیه، مشاور محترم وزیر بهداشت در امور دانشگاه های علوم پزشکی ، ضمن تشکر از خدمات ارائه شده در درمانگاه خیریه ابوتراب ، افتتاح بخش دیالیز در این درمانگاه را  اقدامی شایسته  در جهت تأمین سلامت مردم در این منطقه محروم از شهر دانستند .

ایشان از طرح تحول سلامت بعنوان یکی از خدمات ارزنده دولت نام بردند و با اشاره به اینکه کلینیک های دانشگاهی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهترین کلینیک های سطح کشور می باشد ، ابراز امیدواری نمودند که با ایجاد این موسسات گوشه ای از نیازهای بیماران برطرف گردد.

ایشان در ادامه به اهمیت بحث آموزش سلامت و پیشگیری اشاره نموده و همکاری بین بخشی فی ما بین دانشگاه و سایر ارگان ها و خیرین را لازمه توسعه سلامت مردم در جامعه دانستند . ایشان در خاتمه برای دست اندرکاران این درمانگاه خیریه در جلب رضایت بیماران آرزوی موفقیت نمودند.

دکتر داود حدادی رئيس اداره بيماران خاص دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان اینکه بخش دیالیز درمانگاه خیریه ابوتراب ، با 10 تخت دیالیز افتتاح شد که ظرفیت گسترش تا 9 تخت دیگر را دارد افزودند که این بخش  می تواند بعد از تکمیل بیش از 100 بیمار همودیالیز  را تحت پوشش قرار دهد.

ایشان در ادامه خاطر نشان کردند:  در این درمانگاه، هر گونه خدمات برای انجام دیالیز بیماران، به صورت رایگان ارایه می شود.

این مقام مسئول دانشگاه علوم پزشکی در ادامه افزودند: با توجه به محدودیت هایی که در بخش دولتی برای ارایه خدمت وجود دارد، از چندی قبل تصمیم گرفته شد که از ظرفیت های بخش خیریه ، علاوه بر بخش خصوصی ، استفاده شود.همچنین ایشان از میزان مشارکت 50 درصدی بخش خصوصی و خیریه در انجام خدمت رسانی به بیماران دیالیزی و تخت های بیمارستانی در استان فارس خبر داد و آن را یک پدیده کم نظیر در کشور معرفی کرد.


 


نشانی ما :  darman.sums.ac.ir

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

شیراز - خیابان زند - ساختمان مرکزی علوم
پزشکی شیراز- طبقه پنجم - معاونت درمان

تلفن : 32122719-071
دورنگار:32122220-071

پست الکترونیک : Darman@sums.ac.ir 

وب سایت سایر معاونت ها
معاونت آموزشی
معاونت بهداشتی
معاونت توسعه و مدیریت منابع
معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه
معاونت فرهنگی و دانشجویی
معاونت بین المللهمه حقوق این وب سایت متعلق است به:

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشكی شيراز
 استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است.