دسترسی سریع

به منظور انتخاب مستقيم و ساختارمند آزمايشگاههاي همكار در برنامه كشوري ساماندهي غربالگري سندرم داون ، ادارات ژنتيك و سلامت مادران ، دفتر سلامت جمعيت خانواده و مدارس معاونت بهداشتي به همراه آزمايشگاه مرجع سلامت، اقدام به طراحي سامانه اي تحت عنوان www.screening.ir نموده اند. لذا مقرر گشته است كليه آزمايشگاههاي متقاضي همكاري در هر سطح ، با مراجعه به اين سامانه و بعد از مطالعه مستندات آموزشي و اجرايي منعكس شده در آن و كسب آگاهي لازم از اين طريق ، در صورت تمايل به همكاري ، ضمن ثبت نام و دريافت كد شناسايي ، اطلاعات مورد درخواست در چك ليست را به صورت آنلاين تكميل نمايند.

لازم به ذكر است مهلت ثبت نام و دريافت كد شناساييي در سامانه حداكثر تا روز 14 ارديبهشت ماه 1396 مي باشد و بعد از آن ثبت نام با شرايط معمول ممكن نخواهد بود. 

لینکهای مهم
تبلیغات
تماس با مسئولین
بازدیدکنندگان : 214757
اوقات شرعی

بیشتر بدانیم
سيد اسماعيل گرگاني

سید اسماعیل گرگانی-ابوالفضائل سيداسماعيل جرجاني (زادروز 434 ه.ق ، گرگان و به روایتی اصفهان-درگذشت 531 یا 535 ه.ق ، مرو) : پزشکی ایرانی بود که به‌ عربی و فارسیمی‌نوشت‌.وی رساله‌ ی طبی مفصلی به ‌فارسی نوشت به ‌نام ذخیره خوارزمشاهی‌ ، که‌ احتمالاً اندکی پس از ۱۱۱۰میلادی ، برای قطب‌الدین محمد (پادشاهی‌اش از ۱۰۹۷ تا ۱۱۲۷میلادی)، تألیف‌ شده است‌. احتمالاً این نخستین دایرةالمعارف طبی بود که به ‌جای عربی به ‌فارسی نوشته می‌شد و از کتب پایه و جامع در پزشکی سنتی امروز است.

ذخیره شامل قریب ۴۵۰۰۰۰ واژه‌، در نه کتاب (۷۵ باب‌، ۱۱۰۷ فصل‌) است‌، و کتاب دهمی به‌ نام کتاب قرابادین بعداً بدان ضمیمه شده است‌. برای جانشین قطب‌الدین‌، اتسز (پادشاهی‌اش از ۱۱۲۷ تا ۱۱۵۶میلادی)، رساله‌ٴ دیگری نوشت به نام اَغراض الطب که (بیشتر براساس ذخیره بود) و در حدود ۱۱۲۷ ـ ۱۱۳۵میلادی، به اتمام رسید. خلاصه‌ای از ذخیره را مترجم ناشناسی به عبری ترجمه کرد. این امر بسیار مهم است‌، چون‌ از آثار طبی فارسی عملاً هیچ ترجمه‌ ی دیگری به‌عبری وجود ندارد.

سایر آثار :

1. التذکره االاشرفیه فی‌الصناعه الطبیه : مجموعه‌ ای است طبی که آن را به علاءالدین پسر ایل ارسلان اهدا کرد.

2. خفی علایی : در ۱۱۱۳میلادی ، خلاصه‌ و فشرده‌ای از التذکره را در دو کتاب تکمیل کرد و آن را خفی علایی نام‌ نهاد.

3. المُنَـبٍه  : یک رساله‌ٴ فلسفی که در آن پوچی تمایلات دنیوی را بیان کرده است‌.

4. الاغراض الطبیه و المباحث العلائیه

برگرفته شده از دانشنامه اینترنتی ویکی پدیا