نظرسنجی
به نظر شما کدام قسمت سایت مفیدتر است؟
 
به نظر شما...
میزان تاثیر گذاری MCMC در انجام خدمات درمانی بیماران راچگونه ارزیابی می کنید؟
 
مسیریاب
مرکز پایش مراقبتهای درمانی اخبار بازدید رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، از مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC)دانشگاه علوم پزشکی شیراز بازدید کردند.

این بازدید در روزهای جمعه و شنبه ،سوم و چهارم دی ماه به اتفاق ریاست محترم دانشگاه ،معاون و قائم مقام درمان انجام شد.پس از معرفی شرح وظایف مرکز پایش مراقبت های درمانی (MCMC) دانشگاه علوم پزشکی شیراز توسط ریاست محترم دانشگاه ، آقای دکتر ایرج فاضل اعلام کردند نظم و انضباط حاکم،وسعت مانیتورینگ و بازده گسترده و مهم این مرکز بسیار قابل توجه بوده که علاوه بر تنظیم امور درمانی مردم و کمک به سامان بخشیدن به مسائل درمانی آنان ،مرکز بسیار مهمی برای پژوهش و تحقیقات و جمع آوری اطلاعات است جناب آقای دکتر نوبخت نیز اعلام کردند فعالیتهای این مرکز از جمله کنترل و کمک رساندن به واحدهای درمانی به ویژه اورژانس اقدامی ارزشمندبوده و درجهت کمتر نمودن نقاط ضعف و نارسایی ها و جلوگیری از آسیب به بیماران و سرگردانی اطرافیان آنان نقش بسزایی دارد .آقای دکتر سید جلیل حسینی نیز اعلام کردندبا حضور پرسنل علاقمند و متعهد در این مرکز و مدیریت دراز مدت منجر به برنامه ریزی عمیق بااستفاده از بدنه هیات علمی ،کارشناسان مجرب در این دانشگاه شده است .

بازدید رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور
یکشنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و معاون... ادامه مطلب...
تصویر
بازدید مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از مرکز mcmc
چهارشنبه, ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
بازدید آقایان محمدجواد دکترکبیر مدیرعامل سازمان بیمه... ادامه مطلب...
تصویر
بازديد معاون آموزشي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي از مركز پايش مراقبتهاي درماني
یکشنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۱
در شامگاه پنج شنبه 5 آذرماه 1394، جناب آقاي دكتر باقري... ادامه مطلب...
تصویر
كاهش 44/1درصدي اعزام بيمار از شهرستان هاي استان فارس به شيراز
سه شنبه, ۰۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۲۲
بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه مركز پايش مراقبت هاي... ادامه مطلب...
لینکهای مهم
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
94-6.jpg
تماس با مسئولین
ورود
اوقات شرعی

حاضرین در سایت
ما 6 مهمان آنلاین داریم
بازدیدکنندگان : 189065
بیشتر بدانید

نخستین مرکز نوین آموزش پزشکی در سال ۱۲۳۰ به همت میرزا تقی خان امیرکبیر به عنوان بخشی از مدرسه دارالفنون تاسیس شد. یاکوب ادوارد پولاک اتریشی به عنوان معلم حکمت و طب و جراحی و فوکتی ایتالیایی به عنوان معلم علوم طبیعی و دواسازی در دارالفنون به استخدام درآمدند. پولاک به تدریج فارسی آموخت و با کمک نخستین شاگردانش به تالیف کتب پزشکی به زبان فارسی و معادل‌یابی دقیق واژگان پزشکی فرانسوی پرداخت که نخستین کتب مدرن پزشکی فارسی محسوب می‌شدند.

پولاک بنیان‌گذار و نخستین انجام‌دهنده بسیاری اقدامات پزشکی مدرن در ایران است؛ از جمله نخستین عمل جراحی مدرن که در دسامبر ۱۸۵۲ انجام شد و در آن فوکتی برای نخستین بار در ایران از اتر برای بیهوشی استفاده کرد، و یا کالبدشکافی یکی از معلمان فوت شده دارالفنون که اولین نمونه از بررسی‌های پزشکی قانونی در ایران هم محسوب می‌شود. پس از آن چند تن از شاگردان برای تکمیل تحصیلات به فرانسه اعزام شدند ولی نخستین کسی که در ایران درجه دکتری گرفت خلیل خان (اعلم الدوله) ثقفی است که در ۱۳۰۵ فارغ‌التحصیل شد.