نظرسنجی
به نظر شما کدام قسمت سایت مفیدتر است؟
 
به نظر شما...
میزان تاثیر گذاری MCMC در انجام خدمات درمانی بیماران راچگونه ارزیابی می کنید؟
 
مسیریاب
مرکز پایش مراقبتهای درمانی سامانه ثبت و گزارش دهی خطاهای پزشکی
 جمعه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۲ 

سامانه ثبت و گزارش دهی خطاهاي پزشكي

به سامانه ثبت و گزارش دهی خطاهای پزشکی خوش آمدید

همکار محترم  
با سلام 
سامانه ثبت و گزارش دهی خطاهای پزشکی ، ایده ای است که توسط مرکز پایش مراقبتهای طراحی گردیده است و به جز کارشناسان ارشد این مرکز ، کاربر دیگری حق دسترسی به آن را ندارد. لذا با اطمینان از عدم امکان بروز هرگونه مشکلی برای شما، خطایی را که خود انجام داده اید و یا از همکاران خود مشاهده نموده اید را در این فرم وارد نمایید. اطلاعات این سامانه بدون ذکر نام و مشخصات شما و حتی بدون ذکر نام محل مشاهده و یا رخداد خطا جهت جلوگیری از تکرار موارد مشابه و به عنوان تجربیات مستند، در اختیار سایر همکاران قرار خواهد گرفت.  از همکاری و احساس مسئولیت شما، صمیمانه قدردانی می نماییم.
توجه:  پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامیست.

در این دو  فیلد(سمت گزارش دهنده خطا و سمت خاطی) می توانید سمت فرد گزارش دهنده خطا و فرد خاطی را وارد نمایید. سمت می تواند شامل موارد زیر باشد: پزشک عمومی معالج، پزشک مشاور، پزشک اورژانس بیمارستان، پرستار، بهیار، پرسنل اداری، سوپروایزر، مترون، سرپرستار یا اینچارج، خدمه، رئیس بیمارستان و .... باشد.

لینکهای مهم
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
94-6.jpg
تماس با مسئولین
ورود
اوقات شرعی

حاضرین در سایت
ما 13 مهمان آنلاین داریم
بازدیدکنندگان : 189116
بیشتر بدانید

نخستین مرکز نوین آموزش پزشکی در سال ۱۲۳۰ به همت میرزا تقی خان امیرکبیر به عنوان بخشی از مدرسه دارالفنون تاسیس شد. یاکوب ادوارد پولاک اتریشی به عنوان معلم حکمت و طب و جراحی و فوکتی ایتالیایی به عنوان معلم علوم طبیعی و دواسازی در دارالفنون به استخدام درآمدند. پولاک به تدریج فارسی آموخت و با کمک نخستین شاگردانش به تالیف کتب پزشکی به زبان فارسی و معادل‌یابی دقیق واژگان پزشکی فرانسوی پرداخت که نخستین کتب مدرن پزشکی فارسی محسوب می‌شدند.

پولاک بنیان‌گذار و نخستین انجام‌دهنده بسیاری اقدامات پزشکی مدرن در ایران است؛ از جمله نخستین عمل جراحی مدرن که در دسامبر ۱۸۵۲ انجام شد و در آن فوکتی برای نخستین بار در ایران از اتر برای بیهوشی استفاده کرد، و یا کالبدشکافی یکی از معلمان فوت شده دارالفنون که اولین نمونه از بررسی‌های پزشکی قانونی در ایران هم محسوب می‌شود. پس از آن چند تن از شاگردان برای تکمیل تحصیلات به فرانسه اعزام شدند ولی نخستین کسی که در ایران درجه دکتری گرفت خلیل خان (اعلم الدوله) ثقفی است که در ۱۳۰۵ فارغ‌التحصیل شد.