سایت دانشگاه

24 فروردین 1403

  • 1403/01/11
  • - تعداد بازدید: 25
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

ارائه خدمات رتینوپاتی به نوزادان جنوب کشور در درمانگاه پوستچی، طی ایام نوروز

درمانگاه چشم پزشکی پوستچی در ایام نوروز، پذیرای مراجعان استان های جنوبی کشور در زمینه ارائه خدمات رتینوپاتی نوزادان (ROP) است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، مدیر درمانگاه چشم پزشکی پوستچی با بیان اینکه این درمانگاه به عنوان مرکز پذیرش نوزادان نیازمند به خدمات رتینوپاتی در جنوب کشور محسوب می شود، گفت: با تمهیدات پیش بینی شده از هفته های پایانی سال جاری، زیرساخت های ارائه خدمت در این حیطه، طی تعطیلات نوروز 1403 نیز فراهم شد و در این ایام، 613مورد خدمت در این زمینه ارائه شده است.

«عقیله پناهی» پیش بینی حضور پزشکان و کادر درمان، همچنین تجهیزات پزشکی موردنیاز را از جمله تمهیدات اندیشیده شده در این زمینه برشمرد.

به گفته مدیر این مرکز آموزشی درمانی، در سال 1402، 14 هزار و 781 مورد رتینوپاتی نوزادان در این مرکز، انجام شده است.

مدیر درمانگاه چشم پزشکی پوستچی ادامه داد: با توجه به حجم بالای مراجعان به این درمانگاه که بسیاری از مراجعان نیز از دیگر شهرهای استان و دیگر استان ها هستند، از ابتدای بهمن سال گذشته، با هدف تسهیل در ارائه خدمات درمانگاه، امکان نوبت دهی اینترنتی به مراجعان فراهم شده است.

پناهی با بیان اینکه این درمانگاه از بیست و هشتم اسفند، در روزهای غیرتعطیل فعال بوده است، افزود: در کنار خدمات رتینوپاتی نوزادان؛ در این ایام خدمات پاراکلینیکی نظیر میدان بینایی، octچشم، بررسی عیوب انکساری و شماره چشم نیز به مراجعان ارائه شده است.

مرکز آموزشی درمانی پوستچی با بیش از ۶۰ سال پیشینه، به همت مرحوم «عنایت الله پوستچی» تأسیس شد. این درمانگاه در حال حاضر دارای کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی متعددی از جمله قرنیه، شبکیه، انحراف چشم کودکان، گلوکوم، نورافتالمولوژی، یوویت، کلینیک کم بینایی است. همچنین خدمات پاراکلینیکی همچون اسپکولار میکروسکوپی، توپوگرافی، فوتوگرافی، اندازه گیری لنز داخل چشم، میدان بینایی، عکس های شبکیه و قرنیه، تزریق بوتاکس و تست های الکترورتینوگرافی در این درمانگاه فعال است.

این درمانگاه چشم پزشکی با حضور 22 پزشک عضو هیات علمی، فلوشیپ و پزشک متخصص، در کنار کادر درمان و اداری، در سال 1402 پذیرای 99 هزار و 685 مراجعه کننده بوده است.

پایان خبر 

  • گروه خبری : اخبار واحدها
  • کد خبری : 98586
کلیدواژه