• 1403/04/11
  • - تعداد بازدید: 19
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز؛

تعطیلی 18 مرکز درمانی غیرمجاز از ابتدای سال جاری تا کنون در شیراز/ شهروندان تخلفات حوزه درمان را با شماره های 1819 و 190 گزارش دهند

 به گفته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، 18 مرکز غیر مجاز ارایه دهنده خدمات زیبایی از ابتدای سال جاری تاکنون در شیراز شناسایی و تعطیل شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرداد شریفی» در این باره گفت: مکان‌های ارائه دهنده خدمات پزشکی، باید مجوز قانونی و تابلوی معتبر داشته باشند.

او مردم را رکن اصلی و مطالبه گر در ارائه خدمات سلامت استاندارد دانست و افزود: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه درمان، می توانند موضوع را با شماره تلفن های ۱۹۰ و  ۱۸۱۹، به صورت شبانه‌روزی گزارش دهند.

دکتر شریفی ادامه داد: درصد بالایی از تبلیغات سودجویانه و فریبنده نیز در مورد جراحی های زیبایی پوست و مو در فضای مجازی، گمراه کننده است و موجب می‌شود افراد متقاضی با مراجعه به این مراکز غیر مجاز، دچار عوارض جبران ناپذیری شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: تبلیغات فریبنده مراکز غیر مجاز در فضای مجازی، در شرایطی انجام می‌شود که در این مراکز برای انجام زیبایی از مواد غیرمرغوب استفاده می‌شود که مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز نیست.

او اضافه کرد: این اعمال زیبایی غیر مجاز، در مکان‌هایی مانند آرایشگاه‌ ها و حتی در منزل انجام می‌شود و شهروندان نباید جان و سلامت خود را به دست این گونه افراد سودجو و بی صلاحیت بسپارند.

پایان خبر 

  • گروه خبری : اخبار واحدها
  • کد خبری : 105117
کلیدواژه