• 1403/04/12
  • - تعداد بازدید: 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

کسب رتبه برتر کشوری اداره نظارت و ارزیابی مراکز درمانی سرپایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص نظارت بر مراکز درمانی

بر اساس ارزیابی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اداره نظارت و ارزیابی مراکز درمانی سرپایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از نظر تعداد بازدیدهای انجام شده در کشور در سال گذشته جزو دانشگاه های برتر بوده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رییس اداره نظارت و ارزیابی مراکز درمانی سرپایی معاونت درمان دانشگاه با بیان اینکه نظارت صحیح، موجب ارائه خدمات بهتر و حفظ حقوق ارایه کنندگان و گیرندگان خدمات درمانی می شود، اعلام کرد: در حال حاضر، بیش از 4 هزار و 400 مرکز درمانی شامل مطب، درمانگاه تخصصی و عمومی، کلینیک و دیگر موسسات پزشکی و دفاتر کار در شیراز و شهرستان های استان فعالیت می کنند.

دکتر «رضا مرزبانی» با اشاره به اینکه بازرسی و پایش مراکز درمانی بر اساس برنامه ریزی های مدون در حال انجام است، افزود: مهمترین هدف از این بازرسی ها، بهبود و ارتقای کیفیت ارایه خدمات درمانی به بیماران است.

او نظارت مردمی را بازوی توانمند در حوزه نظارت دانست و با تاکید بر اینکه نظارت مردمی می تواند موجب شناسایی زودتر مراکز درمانی غیر مجاز شود، ادامه داد: سامانه های تلفنی 190 و 1819 به صورت شبانه روزی آماده دریافت و رسیدگی به شکایات شهروندان در حوزه درمان است.

دکتر مرزبان در خصوص نحوه شناسایی مراکز درمانی غیرمجاز نیز گفت: تمامی مکان‌های ارایه دهنده خدمات زیبایی و پزشکی، باید دارای مجوز قانونی و تابلوی معتبر باشند.

به گفته رییس اداره نظارت و ارزیابی مراکز درمانی سرپایی معاونت درمان دانشگاه، هر گونه خدمات پزشکی بدون حضور پزشک، حتی در مراکز دارای مجوز، اقدام غیرقانونی و مخاطره آمیز است.

پایان خبر

  • گروه خبری : اخبار واحدها
  • کد خبری : 105115
کلیدواژه