شرح وظایف
شرح وظایف:
اداره آزمایشگاه رفرانس معاونت درمان یکی از ارکان مدیریت نظارت بر امورآزمایشگاههای تشخیصی طبی معاونت درمان میباشد که یک مرکز با وظایف حاکمیتی بوده واهم وظایف آن به شرح ذیل می باشد:

  • این آزمایشگاه تکیه گاه و مرجع مطمئن سایر آزمایشگاههای استان فارس میباشد که با بکارگیری روشهای تخصصی و فوق تخصصی نوین دنیا در کوتاهترین زمان ممکن جوابگوی مراکز بوده و باعث خروج آنها از بلاتکلیفی گردیده و همچنین با طراحی سیستم جوابدهی اینترنتی و دادن نام کاربری و رمز عبور به تمام مراکز تحت تابعه دانشگاه امکان دسترسی سریع وفوری این مراکز به جوابهای آزمایشات ارسالی وپرینت آنها را خواهند داشت.
  • این مرکز به صورت رایگان مرجعی جهت کالیبراسیون و کنترل کیفی ابزار پایه آزمایشگاهی مراکز تحت تابعه دانشگاه می باشد از جمله سمپلر اسپکتروفتومتر و سانتریفیوژ و تهیه محلول های کنترل کیفی از جمله پارانیتروفنل و 0.5 مک فارلند و دی کرومات پتاسیم و درابکین جهت استفاده سایر مراکز بهداشتی و درمانی استان می باشد.
  • تلاشهای بی وقفه کادر مدیریتی و پرسنل آزمایشگاه مرجع را در افزایش کیفیت آزمایشگاه مرجع نمی توان نادیده گرفت . این مرکز از سال 1391 با خرید تجهیزات پیشرفته وبه روز دنیا از جمله دستگاه آرشیتکت ساخت کمپانی Abbott آمریکا و دستگاه الکسیس ساخت شرکت ROCH اروپا ودستگاه وایداس ساخت کشور فرانسه که همگی با آخرین روش روز دنیا (الکتروکمی لومیناسنس و کمی لومیناسنس و فلورومتری ) بصورت 24 ساعته اقدام به انجام تستهای تخصصی و فوق تخصصی ارسالی از مراکز درمانی تحت تابعه که خود قادر به انجام آن نبوده در کوتاه ترین زمان ممکن این امکان را فراهم نمود تا هم بیماران از سردرگمی رهایی یافته و هم بار مالی اضافی ناشی از انجام آزمایش در بخش خصوصی از روی دوش بیمار برداشته شد که این خود درراستای سیاستهای طرح تحول نظام سلامت در استان بوده است. لازم بذکر است است که این مرکز در کلیه تعطیلات رسمی و غیر رسمی در سه شیفت صبح عصر وشب پاسخگوی تمام نیازهای آزمایشگاهی بیمارستانها و مراکز درمانی تحت تابعه دانشگاه می باشد.
  • در این واحد کلیه آزمایشات دوره ای جهت بیماران خاص(تالاسمی و دیالیزی) سراسر استان با بهترین کیفیت و کوتاهترین زمان ممکن انجام می شود.
  • بررسی تیتر آنتی بادی هپاتیت Bجهت پرسنل دانشگاه علوم پزشکی و دانشجویان در این مرکز انجام می گردد.
  • درصورت نیدل استیک شدن اساتید و جراحان ودانشجویان در حین انجام کار این مرکز بعنوان مرجعی جهت انجام آزمایشات مورد نیاز و جوابدهی در حداقل زمان ممکن جهت پیگری و درمان لازم می باشد.
  • این واحد تعیین کننده و مرجعی جهت تعیین صحت عملکرد سایر مراکز آزمایشگاهی استان می باشد .
  • این واحد بصورت شبانه روزی به ارائه خدمات مشغول میباشد که این ویژگی بعنوان الگویی توسط مدیر کل محترم آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت برای سایر آزمایشگاههای مرجع کشور معرفی گردید.
تاریخ به روز رسانی:
1398/04/11
تعداد بازدید:
118
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس - معاونت درمان می باشد.

شبکه های اجتماعی

Powered by DorsaPortal